logotyp

Archiv starších aktualit

Hrdá škola - 10. 2. 2023 - Den šílených účesů

V pátek šokuj své okolí bláznivým účesem plakátek s textem

SBĚR PAPÍRU A VÍČEK - 2. 2. 2023

Sběr víček je 2. 2. 2023 do 7.50 hod. Papír můžete přivážet již od pondělí na školní hřiště ke kontejnerům. Nejpozději do 8.00 hod. ve čtvrtek 2. 2., děkujeme.

Hrdá škola - 19. 1. 2023

Den dvojčat  Vyber si jednoho spolužáka a staň se na den dvojčetem. Stejné oblečení, stejné vystupování.stejný účes

PF 2023

přáníčko - jmelí

Školní klub

Akce prosinec 2022Akce prosinec 2022

DRUHÝ ŠKOLNÍ SBĚR

v pátek 2. 12. 2022 SBĚR PAPÍRU I VÍČEK.

Hrdá škola - 23. 11. 2022

Plakátek - do školy bez batohuVezmi si do školy své věci v čemkoliv jiném než ve tvém běžném školním batohu. Buď originální a vymysli co nejvíc bláznivou "nádobu" na své věci.

Školní klub

Akce listopad 2022Akce listopad 2022

Suit up den již tento čtvrtek!

Plakátek suit-up - výjimečný den nejen o oblečení

Připravte si košile, šaty, motýlky či lodičky.

Užijte si den ve škole ve velkém stylu a přijďte slavnostně oblečeni do školy. Vezměte si své nejlepší oblečení a pořádně se vyfikněte. Spolu se slavnostním oblečením také nezapomeňte na dodržování společenských pravidel. Probuďte v sobě pravého gentlemana či vznešenou dámu.


Sběr papíru a víček

Sběr v pátek 23. 9. 2022

Zahájení školního roku

1. 9. 22 sraz v 7.50 hod. na ŠH

ZÁJMOVÉ KROUŽKY - on-line zápis proběhne 5. 9. 22 od 8.00 hod., odkazy budou vloženy na školní web ráno v 8.00 hod., počet míst v kroužcích je omezen, rozhodovat bude čas přihlášení

Informace pro prvňáčky

Vážení rodiče,
1. září mají všichni prvňáčci sraz v 7:45 v parčíku před Mateřskou školou Veltrusy. Zde je vyzvednou děti z 6. ročníku s učiteli a odvedou je na školní hřiště, kde proběhne slavnostní zahájení školního roku. Poté se žáci se svou paní učitelkou (v 1. třídách i s rodiči) odeberou do školy ke krátkému přivítání ve třídě.
Děkujeme a těšíme se na společné setkání.
Jana Klimešová, Jana Robková a Kristýna Laubová

BEZVA DEN 2022

     Po delší pauze způsobené covidovou pandemií uskutečnili žáci naší školy 15. ročník
charitativní akce BEZVA DEN. Tentokrát si děti vybraly, že výtěžek z dobrovolného vstupného věnují vážně ...
23. 6. 2022 od 15 hodin charitativní akce žáků skoly Obrázek srdce z havránků

Motýlí farma ve 4. B

Jednoho dne nám do třídy přišel balík.V balíku jsme našli 33 víček a malých kelímků, 2 velké kelímky a několik suchých zipů. V jednom velkém kelímku byla potrava a ve druhém byly housenky babočky ...

Motýlí farma - fotografie

Kousenka - kukla - motýl Housenka - kukla - motýl Housenka - kukla - motýl Housenka - kukla - motýl Děti se loučí... Housenka - kukla - motýl Pusinka na rozloučenou :-)Housenka - kukla - motýl

DEN BEZPEČÍ V KRALUPECH NAD VLTAVOU

DEN BEZPEČÍ V KRALUPECH NAD VLTAVOU

Ve čtvrtek 2. června 2022 jsme společně vyrazili na zajímavý a pestrý Bezpečný den, který se konal v blízkosti loděnice Kotva v Kralupech nad Vltavou. Viděli jsme ukázky psovodů, hašení kapalin, simulaci dopravní nehody se zásahem všech záchranných složek, ale také akční záchranu tonoucího. Děti se mohly posadit do policejního auta, na motorku, vyzkoušely si vystřelit z policejní pistole a ve skupinkách vyřešily policejní kvíz. Velmi zajímavá byla ukázka hasičského auta, jeho vybavení a také zásah na vodní hladině. Naší pozornosti neunikla ani výbava sanitního vozu zdravotní záchranné služby, kde si děti zkusily první pomoc. Byl to krásně prožitý den a děti si odnesly spoustu nových poučných zážitků. Parádní slunečný den jsme zakončili výbornou zmrzlinou a prima pěší turistikou.

Za 3 AB Míla Rákosová

Oznámení o konání zvláštního zápisu do Základní školy Veltrusy pro děti ukrajinských uprchlíků

Oznámení o konání zápisu 27. 6. 2022Oznámení o konání zápisu 27. 6. 2022

Zápis do 2. - 9. třídZápis do 2. - 9. tříd

Zápis do 1. třídZápis do 1. tříd

Projektový den "Život s postižením"

nácvik resuscitace

Ve středu 25. května zůstala budova naší školy nezvykle tichá. Tento den se totiž žáci 1. i 2. stupně vydali za zážitky ven – do okolí školy a do zámeckého parku. V rámci projektového dne „Život s postižením“ si děti na vlastní kůži vyzkoušely, jaké překážky musí v každodenním životě překonávat lidé s handicapem. Každá třída prošla deseti stanovišti, na kterých byli dětem vzornými průvodci žáci 9. ročníků. Děti absolvovaly poznávání věcí poslepu – hmatem, čichem a sluchem, dále slalom na invalidním vozíčku, malování nohama, práci v kuchyni pouze s jednou rukou (a ještě tou méně šikovnou) a mnoho dalšího. Největší úspěch měla překážková dráha poslepu a stanoviště první pomoci, která vedly milé externí lektorky – paní doktorka a slečna medička. Celé dopoledne jsme si všichni užili a nikoho nerozhodila ani mírná dešťová přeháňka.
L. Homolková

Škola v přírodě šestých tříd

Škola v přírodě šestých tříd
V třetím květnovém týdnu jsme se s žáky šestých tříd vydali na Šumavu do malebné obce Stožec. Na četných túrách jsme poznali nádherné okolí této vesničky včetně Stožecké kaple nebo Nového Údolí. Celodenní výlet nás zavedl na Medvědí stezku, na které jsme mohli obdivovat krásné skalní masivy nesoucí názvy jako Kamenná kráska, Viklan, Hřib či Dračí tlama. Navštívili jsme také městečko Volary a podívali se na unikátní roubené domy, postavené v alpském stylu. Kromě turistiky jsme zvládli zahrát si brenbal, fotbal i deskové hry, užít si tajemnou noční bojovku nebo se dozvědět spoustu věcí o šumavské fauně a floře nejen v místním infocentru Národního parku. Škola v přírodě byla moc fajn a šesťáci už se těší na další společnou akci. 
Za 6.ABC Soňa Dekastello 

Biologická olympiáda

V letošním školním roce konečně covidová situace dovolila tradiční průběh soutěže biologická olympiáda. V minulých dvou letech probíhala distančně, což vzhledem k její náplni (test, laboratorní ...

Školní družina

Papoušek jí ze lžičky

Ve středu 18. 5. 2022 nás navštívil “pan Papoušek”.       Programu se zúčastnily děti ve třech skupinách. Nadšený smích, radost a pokřikování papoušků provázelo celé prosluněné odpoledne. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací - z jakých kontinentů pochází, čím se živí, jak se chovají v páru, kolik mají vajíček a potomků. Z barevnosti nás přecházel zrak. Ara, Kakadů, Korela a další menší druhy hrály všemi barvami. Pan Papoušek zodpověděl všechny dětské dotazy a dovolil nám udělat spoustu fotek. Celou besedu si užily nejen děti, ale i my paní vychovatelky. Už se těšíme na viděnou. Pan Papoušek slíbil, že nám příště předvede i malé opičky, které chová jeho syn.

za ŠD Lucie Králová 

 

Škola v přírodě 3. AB Jindřichov - Lučany nad Nisou

Škola v přírodě 3. AB Jindřichov - Lučany nad Nisou

Celý týden nám utekl hodně rychle. I přes nelehké chvilky jsme si školu v přírodě naplno užili. Nejdříve nás uvítaly Jizerské hory krásným počasím s doprovodem velkého množství pylu z borovic a smrků. Společně jsme se pustili na průzkum okolí a vypravili se na nedalekou rozhlednu Bramberk, ze které je vidět celé město Jablonec nad Nisou, ale také Krkonoše. Výhled byl vskutku nádherný. Svou krásou nás také uchvátila Jablonecká přehrada a hlavně fauna a flora v jejím blízkém okolí. Nezapomněli jsme navštívit malou, ale krásnou zoologickou zahradu v Liberci, jejímž největším lákadlem jsou bílí tygři a lachtani. Zavítali jsme do nedaleké kozí farmy v Pěnčíně, kde jsme zahlédli i další zvířátka, viděli jsme, jak se vyrábí skleněné perle a v řemeslné dílně si navlékli krásné náramky. Celou školandu jsme hráli zajímavé výukové hry s čarodějnou tematikou. V závěrečné hře děti musely rozklíčovat uzamčená tajemství, aby mohly vyzvednout a rozdělit poklad. Byla to velmi akční, napínavá škola v přírodě plná neočekávaných situací.
Moc jsme si to užili a určitě se těšíme na další společné zážitky.
Za 3. AB Míla Rákosová

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

Dne 27. 4. jsme se sešli na žákovském parlamentu v hojném počtu. Obdrželi jsme od Alsenyho (Chlapce z Afriky kterého si škola adoptovala) jeho nové školní vysvědčení.Na školním webu se v blízké době ...

DEN ZEMĚ 2022 NA NAŠÍ ŠKOLE

DEN ZEMĚ 2022 NA NAŠÍ ŠKOLE

Po dvou letech s Covidem jsme se konečně vrátili k aktivní oslavě svátku Dne Země. Z čehož měli radost nejen děti, ale i vyučující J. Akci na naší škole se snažíme spojit s pohybem na čerstvém vzduchu a v přírodě, tedy věcí, kterých se nám poslední dobou tolik nedostávalo. Den Země proběhl formou závodu s otázkami ve Veltruském parku. Druhostupňové děti měly 5-ti kilometrový okruh a na něm devět stanovišť s různými úkoly přírodovědného charakteru – např. poznávání bylin, stromů, vlajek, kontinentů, hub, hmyz či jak správně vytřídit odpad. Prvostupňové děti měly okruh pochopitelně kratší a činil jen necelé 3 kilometry se stejným počtem stanovišť. Novinkou pro tento rok byla doprovodná akce s orientačním během pod vedením paní učitelky Ivy Lukavcové. Velký dík patří především našim deváťákům, kteří akci pořádali. Pořadatelům děkujeme a závodníkům     gratulujeme.
Mgr. Martin Bauer

UKLIĎME ČESKO 2022 NA NAŠÍ ŠKOLE

UKLIĎME ČESKO 2022 NA NAŠÍ ŠKOLE

Oficiálním termínem https://www.UklidmeCesko.cz/ byla sobota 2.4.2022, ale jako velká škola jsme akci protáhli na dva týdny, aby se akce mohly zúčastnit všechny třídy bez ohledu na další školní akce. Začali jsme tak již 28.3. Často se nám tak podařilo vyhnout se prudkým změnám počasí, které často duben doprovází.
Akce byla koordinována ve spolupráci s vedením města a s vedením zámku Veltrusy, a tak se nám podařilo vytipovat správné lokality, od nejbližšího okolí školy, které uklízely především nejmenší děti až po lokality vzdálenější – část Veltruského parku a okolí Strachovské haldy a chatové kolonie u řeky, kde uklízely starší děti.
V těchto místech jsme se při sbírání odpadu zapotili nejvíce. Dokonce se nám podařilo částečně zlikvidovat černou skládku u Strachovské haldy. Měli jsme radost, že nám již tolik nebránilo nebezpečí Covidu a zákazy s ním spojené a mohli jsme se naplno vrhnout do akce.
Spolek Ukliďme Česko nám zaslal spoustu pytlů na odpadky a především rukavice na sbírání odpadu. I když těch zaslaných rukavice byla jen polovina potřebného počtu, neboť letos odeslali rekordních 2000 balíčků rukavic a pytlů školám a dalším organizacím, ale také nadšeným dobrovolníkům. Závěrem bych rád poděkoval všem zúčastněným a to jak dětem tak vyučujícím, kteří se akce, často s velkým nasazením a odhodláním na akci podíleli.
Martin Bauer

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Třídní schůzky jednotlivých tříd proběhnou pod vedením třídních učitelů v týdnu od 25. do 29. 4. 2022, a to buď on-line nebo prezenčně ve škole. Bližší informace obdržíte od třídních učitelů Vašich dětí.

Následující středu 4. 5. 2022 se od 14 do 18 hodin ve škole uskuteční konzultační odpoledne, kdy budete moci probrat prospěch dětí v jednotlivých předmětech. Podrobnější informace k organizaci Vám poskytnou třídní učitelé.

ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY PODPOŘILI DĚTI Z UKRAJINY

ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY PODPOŘILI DĚTI Z UKRAJINY

V pátek 14. 3. 2022 proběhla na naší škole rychlá sbírka oblečení pro ukrajinské děti, které musely ze svého domova utéct před válkou jen s několika drobnostmi v igelitce. V podstatě ze dne na den jsme ve škole vybrali potřebné oblečení a ihned ho ukrajinským dětem odeslali do Benešova, kde jsou ubytované.

Hlavními organizátorkami akce byly žákyně 8. B Lucie Šnýdrová, Bára Holadová a Markéta Kopečková, které se pod vedením p. uč. Pavlíčkové ochotně ujaly organizace této sbírky.

Děkujeme organizátorkám za rychlou akci a všem dárcům za to, že pomohli dobré věci.

Rezervace termínu zápisu do 1. tříd

Akce školního klubu - pro žáky 2. stupně

Plán akcí únor. - červen 2022Plán akcí únor. - červen 2022

Sbírka oblečení pro ukrajinské děti

14. 3 v pondělí pořádáme na naší škole sbírku oblečení pro děti z Ukrajiny. Jedná se o děti z ukrajinského dětského domova, které jsou ubytované v Benešově.  Sbíráme oblečení pro děti ve věku 12 - ...

Klubík hledá SUPERSTAR - 9. 3. 2022

Pozvánka školního klubu - pro žáky 2. stupněPozvánka školního klubu - pro žáky 2. stupně

Hurá, konečně lyžák.

Hromadná fotografie žáků před chatou. Po počátečních organizačních, hygienických a dalších potížích se nakonec díky vyjednávání a kompromisům podařilo dvěma turnusům žáků odjet na vytoužené hory. V třetím únorovém týdnu zájemci o zimní ...

Žáci ZŠ Veltrusy se podíleli na tvorbě cyklomapy pro děti

V rámci projektu Cyklomapa Mělnicko dětem byla požádána o spolupráci Základní škola Veltrusy. Malované mapy jsou totiž obohacené o dětské kresby místních pamětihodností. Děti se tak zapojí do ...

Vánoční mini-jarmark

stromečky polepené kávovými zrny,  sešity vyrobené žáky Ve středu 8. prosince škola uspořádala venkovní vánoční mini-jarmark, na kterém učitelům, dětem a rodičům nabídla výrobky s vánoční tematikou - svícny, andělíčky, svíčky ze včelího vosku, ozdobičky na stromeček, notýsky a zápisníčky a další výtvory, které děti ve škole vyráběly. Žáci 6. B a 4. B v odpoledních hodinách i přes mrazivé počasí nabízeli krásné vánoční zboží a podařilo se jim pro SRPŠ při ZŠ Veltrusy získat 7000,- korun, které budou využity na nákup knih či dalších pomůcek do výuky. 

Výběrové řízení - interaktivní projektory

VŘ 1/2022 VŘ 1/2022

Výsledek VŘ 1/2022Výsledek VŘ 1/2022

Ptačí hodinka - zapoj se i ty

 Leták jak sčítat ptáky

PF 2022

Hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů a spokojenosti do nového roku.

Zpívání na schodech

Zpívání na schodech
Dne 21.12.2021 jsme si zase po roční pauze mohli společně zazpívat koledy na schodech naší školy.
Pro děti i učitele to bylo opravdové "vánoční pohlazení".
Díky tomu jsme se s předstihem všichni dostali do sváteční atmosféry, Zpívání jsme si společně báječně užili. 


Za učitelky Hv na 2. stupni: 
Blanka Schottenová a Michaela Eremiášová   

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na setkání nad tématem VÝVOJ DÍTĚTE - vývojové fáze, jejich potřeby, zákonitosti a nesnáze.

Vývoj dítěte - 6. 12. 2021

Školní hřiště

Od 1.11.2021 do odvolání je pro veřejnost vstup na školní hřiště ZAKÁZÁN,
děkujeme za pochopení.

BAKALÁŘI - MOBILNÍ APLIKACE - CHYBOVÁ HLÁŠKA

Koncem měsíce září vypršela platnost certifikátu který se používá pro zabezpečení aplikace Bakaláři. S nový certifikátem mají  bohužel problém starší chytré telefony. Po spuštění aplikace se objeví ...

Provozní doba školního hřiště od 1. 10. 2021

Využívání školního hřiště je možné pouze za přítomnosti správce hřiště a to od 17,00 do 19,00h.
Děkujeme za pochopení.

Adaptační kurz

Adaptační kurzV pondělí 13. 9. 2021 nastoupila třída 6.B na adaptační pobyt na zámku Veltrusy. Děti si ve třech dnech užívaly společné aktivity, jež vedly k semknutí celého kolektivu. Do programu patřila i prohlídka zámku, která děti seznámila s osudy posledních majitelů zámku z rodu Chotků. Chlapci i děvčata si zakusili chvilky napětí a strachu v noční bojové hře. Ta je zavedla až do sklepních prostor zámku a do zámecké kaple. Děti měly možnost se lépe poznat a seznámit při různých hrách, které si pro ně lektoři zámku připravili.
Žáci si svůj první společný školní výjezd velmi užili a do školy se vraceli jen neradi, ale se spoustou nových zážitků. 
 
 

Zájmové kroužky ve škol. roce 2021/2022

Na kroužky se hlaste podle uvedených pokynů – do pondělí 20. 9. 2021

PONDĚLÍ
Tanec /soukromá škola/ - 16.00 – 17.00 hod., přihlášky na náborové hodině 22.9.2021 – čas bude ...

PŘIJMEME ASISTENTA PEDAGOGA - aktuální nabídka

Ředitelské volno

27. 9. 202127. 9. 2021

Školní družina

Všichni žáci, kteří odevzdali přihlášku na rok 2021/2022 byli přijati do školní družiny, popř. žáci pátých tříd do školního klubíku /pravidla stejná jako ve ŠD/.
Družina je v provozu od 2. 9. /ranní provoz od 6.00 ve dvojdomku, odpolední provoz - rozřazení do jednotlivých oddělení/.

Prázdniny ve družině

V týdnu 19. - 23. 7. 2021 se zúčastnilo 29 dětí prázdninové družiny s názvem "Putování s kamínkem". Děti namalovaly putovní kamínky a celý týden je následně roznášely po výletech - History park ...

Přístavba školy

Vážení rodiče,mnozí jste jistě zaregistrovali Otevřený dopis zastupitelům města Veltrusy, který pedagogický sbor zaslal zřizovateli naší školy (můžete si jej přečíst také na webových stránkách ...

Otevřený dopis zastupitelům města Veltrusy

Otevřený dopis Otevřený dopis

Školní družina - přihlášky na rok 2021/2022

27.05. 2021
Děti navštěvující družinu v letošním roce dostanou tento týden Zápisní lístek/Přihlášku do družiny.
Rodiče budoucích prvňáčků obdrží přihlášku na třídní schůzce v červnu.
Pokud vaše dítě ...

Den Země 2021

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná běžně na 22. dubna a je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.
Letošní Den Země byl tak trochu jiný, stejně jako celý školní rok. 
Celý článek + fotografie

Prázdniny ve školní družině - obsazeno

Ve dnech 19. – 23. 7. 2021 plánujeme pro děti uspořádat „Prázdniny ve školní družině“. Mezi plánované aktivity v rámci tohoto týdne patří turistické pěší výlety v okolí, výtvarné aktivity – malování ...

Přehled návazných postupů

Testování v ZŠTestování v ZŠ

Příběhy našich sousedů

Na podzim roku 2019 se naše škola zapojila do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum, Paměť národa, a finančně ji podpořilo i Město Veltrusy.

Pětice žáků z devátého ročníku vytvořila výborně spolupracující tým, který i přes nepřízeň osudu – pandemii ...

Pomáháme… tentokrát Martinovi

V letošním roce se kvůli koronavirové situaci nemohl uskutečnit Bezva den – tradiční školní charitativní akce, jejíž výtěžek putuje na pomoc konkrétním lidem či dobročinným organizacím. Naše škola ...

Krizové ošetřovné /není potřeba potvrzení od školy/

Příprava na případnou dálkovou výuku v rámci celé školy

V podstatě již od začátku letních prázdnin se ve škole intenzivně řeší, jak zkvalitnit podmínky pro případnou další potřebu dálkové výuky. Řada kroků se podařila přes léto zrealizovat, podmínky se ...

Nové venkovní žaluzie

V průběhu září byly na jižní straně školy nainstalovány nové venkovní žaluzie. Jedná se o tu stranu školy, kde se nachází nejvíce učeben a kde současně také nejvíce a nejdéle svítí slunce. Už první ...

Řád školního hřiště - celé znění

VYHODNOCENÍ DOTAZNÍKŮ K REALIZACI DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ V PRŮBĚHU 2. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019 – 2020

V červnu 2020 jsme požádali rodiče o vyjádření názorů v souvislosti s realizací distančního vzdělávání v období karantény. Jeden z dotazníků pro rodiče byl zpracovaný školou a zveřejněn v ...

Legiovlak

Ve druhém školním týdnu navštívili žáci devátých ročníků velice zajímavý a poučný projekt Československé obce legionářské a dalších institucí a spolků - Legiovlak, který ve dnech 8. až 11. září 2020 ...

Projekt „Šablony II pro ZŠ Veltrusy“

Od ledna 2019 čerpá naše škola evropské dotace v rámci výzvy CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0011781 Šablony II pro ZŠ Veltrusy.V rámci tohoto projektu jsme si pro podporu vybrali personální šablony – ...

NÁSTĚNKA

Classroom

Bakaláři

Jídelní lístek

Měřící stanice

Měřící stanice prachových částic – informace o aktuálním stavu
Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace

Opletalova 493, Veltrusy 27746

skola.veltrusy@seznam.cz

315 781 188 – základní škola

604 367 351– školní družina I.,II.odd.
737 402 469 - ŠD III. odd.
733 206 630 - ŠD IV. odd.
733 211 134 - ŠD V. odd.
733 207 472 - ŠD VI. odd.

315 781 230, 736 629 489 – školní jídelna

Domů - Základní škola Veltrusy
Domů - Základní škola Veltrusy

Created by © 2020 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy