logotyp

Setkání s panem starostou - 2015

Žákovský parlament naší školy pilně pokračuje v práci. Našimi hlavními jarními projekty bylo setkání s veltruským starostou a příprava na Jarní setkání.

Pan Filip Volák, starosta Veltrus, nás navštívil na žákovském parlamentu 8. dubna. Setkání proběhlo ve v přátelské atmosféře a povedlo se nám dobře navázat spolupráci. Pan starosta se nám nejprve představil a pohovořil o své práci – jako současné, tak předchozí – učitelské. Pak jsme přečetli jsme panu starostovi „výroční zprávu“ o činnosti parlamentu, Milan Voslář představil projekt Světové kuchyně.

Parlamenťáci také diskutovali s panem starostou o tom, co dětem ve Veltrusích schází a s čím mají problémy. Řešili jsme hřiště a otevření školního hřiště ve škole, venčiště pro psy a kde vůbec lze ve Veltrusích naše čtyřnohé miláčky venčit. Také nehezký kopec suti, který se nadále naváží v katastru obce a jistě má nedobrý vliv na naše životní prostředí.

Dalším ožehavé téma, které jsme probrali, je vandalismus ve škole i ve městě. Parlamenťáci tak měli možnost nejen s panem starostou diskutovat, ale také nahlédnout do složitosti řešení některých problémů. Rozloučili jsme se s tím, že v započaté spolupráci budeme pokračovat.

Jarní setkání

23. dubna probíhalo v prostorách školy již tradiční Jarní setkání. Parlament opět prezentoval svou práci stánkem s úkoly a soutěží.

Na velké mapě jste si mohli zkusit, kam už jsme si zacestovali s naší jídelnou – hledali jsme lokality, které už jsme s projektem Světové kuchyně navštívili, ale i ty, které teprve navštívíme (USA a Středozemní moře).

Zkusit jste si tu také mohli svou znalost vlajek a naučili jste se správně třídit odpad.

Na stánku také probíhala výtvarná soutěž o nejhezčí vlajku školy – jak si představuješ vlajku naší školy? Výsledky soutěže uveřejníme v další zprávě.  Zodpovědným šéfem stánku byla Klárka Řiháková z 9. A, akčními pracovníky pak Dan Koš ze 3. A, Adélka Smoláková ze 4. A, Dagmar Hartmanová a Milan Voslář z 9. B. Vystřídaly se tam ale i další děti, všem moc děkuji za jejich práci.

Velké poděkování patří také paní učitelce Gábině Váchové, která nám na zasedání parlamentu a následně i na jarním setkání vyráběla placky žákovského parlamentu – viz foto : ), a paní učitelce Ladě Jirounkové, která nám pomáhá s projektem Světové kuchyně.

LP –  12. 5. 2015

Zpět na hlavní výpis

NÁSTĚNKA

Classroom

Bakaláři

Jídelní lístek

Měřící stanice

Měřící stanice prachových částic – informace o aktuálním stavu
Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace

Opletalova 493, Veltrusy 27746

skola.veltrusy@seznam.cz

315 781 188 – základní škola

604 367 351– školní družina I.,II.odd.
737 402 469 - ŠD III. odd.
733 206 630 - ŠD IV. odd.
733 211 134 - ŠD V. odd.
733 207 472 - ŠD VI. odd.

315 781 230, 736 629 489 – školní jídelna

Domů - Základní škola Veltrusy
Domů - Základní škola Veltrusy

Created by © 2020 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy