logotyp
  • image 40
  • image 41
  • image 42
  • image 43
  • image 44

ANIMAČNÍ WORKSHOP

Žáci v animační dílně

Dne 29. 2. 2024 jsme se žáky, kteří se účastní projektu Příběhy našich sousedů, zavítali do Prahy na natáčení animačního filmu o našem pamětníkovi. Děti si předem nakreslily kulisy a postavy, které v pražské AERO škole za pomoci pana Topinky a tamní techniky rozpohybovaly a vyrobily tak svůj vlastní „animák.“

Celý film však ještě není hotový. Nyní bude následovat další fáze přípravy, kdy se k filmovým záběrům bude pasovat mluvené slovo pamětníka a dětského vypravěče, doplňovat zvuky a autentické fotografie, které doloží životní příběh pamětníka. Vše již bude probíhat výhradně ve volném čase dětí a bez pomoci odborníků.

Práce v animační dílně byla zajímavá a velmi tvořivá. Užili jsme si společně příjemný čas a naučili se nové dovednosti.

Již nyní se těšíme, až bude celý animovaný film hotový a představený veřejnosti. Závěrečná slavnost Příběhů našich sousedů v našem regionu již klepe na dveře, 27. březen 2024 se neúprosně blíží a s tím souvisí i další fáze projektu – připravit si své vystoupení, zajímavou prezentaci naší skupiny a její smysluplné a užitečné práce.

Mgr. Jana Majerčáková, koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů na škole 

 

V prvním únorovém týdnu zveřejnil Mělnický deník informace o výsledcích žáků 9. tříd základních škol při přijímacích zkouškách na střední školy. Vyhodnocována byla data z posledních pěti let, která byla shromážděna z databáze Cermatu a z projektu prijimacky.ai. Do porovnání byly zahrnuty všechny školy z daného okresu, které měly minimálně 20 žáků v devátých třídách konajících přijímací zkoušky.

Z výše uvedeného porovnání v rámci okresu Mělník vyšla veltruská škola se skvělými výsledky – s prvním místem mezi základními školami v českém jazyce a s druhým místem v matematice. 

Věděli jsme, že naši žáci jsou dobře připravení pro studium na střední škole. Nicméně toto faktické doložení dlouhodobých výborných výsledků při přijímacích zkouškách na střední školy nás velmi potěšilo a máme z něj velkou radost. 

Chtěla bych poděkovat všem pedagogickým pracovníkům, kteří se na výchově, vzdělávání a přípravě žáků dlouhodobě podílejí a svou prací přispívají k tomu, aby naši žáci byli dobře připravení na svoji první velkou zkoušku – vstup na vysněnou střední školu. Velké uznání patří, samozřejmě, i našim, dnes již bývalým žákům, kteří dokázali dosáhnout těchto výborných výsledků. Přejeme jim, aby stejně úspěšní byli i u všech dalších školních a pracovních významných zkoušek. Současně věříme, že i nynější žáci školy naváží na tyto skvělé výsledky a že přijímací zkoušky letos i v dalších letech dopadnou minimálně stejně výborně. 

Mgr. Světlana Racková, ředitelka školy

Zpět na hlavní výpis

VERNISÁŽ 14.
>>


Den školníka
V úterý 26. 9. 2023 jsme se zapojili do projektu Hrdé školy >>


Exkurze 4.B -
V Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou se děti na celé >>


AKTUÁLNĚ

ROPE SKIPPING 2024

V úterý 21. května se vybraní žáci třídními učiteli či tělocvikáři zúčastnili soutěže v...

ENGLISHSTAR

V pondělí 13. 5. 2024 se na naší škole poprvé uskutečnila anglická soutěž ENGLISHSTAR. Jde o mezi...

NÁSTĚNKA

Classroom

Bakaláři

Jídelní lístek

Měřící stanice

Měřící stanice prachových částic – informace o aktuálním stavu
Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace

Opletalova 493, Veltrusy 27746

skola.veltrusy@seznam.cz

315 781 188 – základní škola

604 367 351– školní družina I.,II.odd.
737 402 469 - ŠD III. odd.
733 206 630 - ŠD IV. odd.
733 211 134 - ŠD V. odd.
733 207 472 - ŠD VI. odd.

315 781 230, 736 629 489 – školní jídelna

Domů - Základní škola Veltrusy
Domů - Základní škola Veltrusy
Škola Veltrusy
Družina a klub škola Veltrusy
Jídelna Škola Veltrusy
Logo ZŠ

Created by © 2020 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy